BOGDAN GACEK

Biuro  Turystyki Młodzieżowej powstało w roku 2017, a początki działalności turystycznej rozpoczęły się w roku 2006 na Górze Żar.
To tam na stoku z moim przyjacielem Tomkiem kiedy prowadząc kolejne zimowisko dla młodzieży gimnazjalnej, zrodził się pomysł, aby zorganizować obóz stacjonarny w formie wyjazdowej. Pomysł podchwyciła  grupa młodzieży , która towarzyszyła nam przez kolejne lata naszych wspólnych wyjazdów.Z pomysłem tym udaliśmy się do naszego mentora i przyjaciela Dyrektora Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej. Po kilku minutach rozmowy powiedział „Panowie robimy”.

Kiedy piszę te słowa, niestety Dyrektor Roman Kubica już nie może nas wspierać Zmarł nagle 7 listopada 2017r. To biuro to również hołd dla niecodziennej osobowości człowieka i zawsze gotowego do wspieram inicjatywy swoich nauczycieli.

Pierwszy obóz to wyjazd na narty do Poronina,  a następnie obóz letni w św. Lipce w ośrodku „Watra” nad pięknym jeziorem Dejnowo. Św. Lipka stała się  naszą baza letnią na kolejne 8 lat od 2007 do 20 13 r. Obecnie realizuję obozy w Dźwirzynie w przepięknym ośrodku wczasowo-kolonijnym „Bałtyk”. W czasie ferii zimowych organizowaliśmy obozy zimowe w Białym Dunajcu, Białce Tatrzańskiej, a ostatnio naszą zimową bazą jest Frydman z Ośrodkiem „Trzy Korony”.

Głowna idea organizacji wypoczynku młodzieży to aktywne spędzanie wolnego czasu oraz poznawanie naszej pięknej Ojczyzny z jej historią, zabytkami, jak również pokazywanie dorobku ostatnich 25 lat przekształceń.

Aktywny wypoczynek realizujemy poprzez poranne zabawy ruchowe, biegi, gry i zabawy sportowe, wycieczki rowerowe. Uczymy jak posługiwać się kajakiem. Wpajamy zasady bezpiecznego wypoczynku na wodzie oraz w obcowaniu z naturą.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko wypoczywało aktywnie i bezpiecznie, to skorzystaj z oferty mojego biura.

Zobacz naszą ofertę